Propozice pro Německou armádu

01.02.2014 03:00

 

Uniformy německé armády- západní fronta, květen 1945

Klasické soukenné uniformy vzorů 36, 40 nebo 42. Vzor 36 doporučujeme u vyšších důstojníků a starších poddůstojníků. Podle teploty samozřejmě možno použít i letní drilichové uniformy v odstínu rákosové zelené (Schilfgrün) všech modelů.

Pro SS by měly být samozřejmostí maskovací doplňky a uniformy: vzory platné pro celou válku, včetně roku 1945. Akceptujeme  věci, které jsou reálné, to znamená maskovací převlečníky všech  typů potisku (Palmenmuster, platan 1-6, Eichenlaubmuster a Rauchtarnmuster). Je možno použít i standardní polní drilichovou uniformu v potisku Erbsenmuster (hrách) nebo Leibermuster – vzhledem k tomu, že už je naprostý konec války…Maskovací kalhoty a blůzy se staršími verzemi potisků pouze u důstojníků !!!

Wehrmacht může použít obě verze maskovacích převlečníků – Splittermuster (lámaná skála) i Sumpfmuster (rozpiťák). Polní blůzy a kalhoty z těchto potisků opět jen u důstojníků…Pro FJ je samozřejmostí knochensack jakékoli verze.

 

 Nikdo nepůjde do ukázky ve vaťáku, i kdyby bylo pod nulou!!!

 

Černé uniformy mohou použít POUZE osádky pancéřové techniky!

 

Do bojové ukázky nikdo nepůjde jen v čepici – vyjma důstojníků/velitelů klubů !!! Všichni vojáci budou mít helmy!

 

Helmy je možno použít všechny verze – 35, 40, 42 (FJ samozřejmě 36/37/38). Vzhledem k období  nikdo nebude mít na helmě dva znaky – v tom případě ať každý radši použije maskovací potah dle příslušnosti k druhu vojska!

 

Obuv – nízké boty + spinky, kožené holínky.

 

Každý bude mít černý (u FJ může být hnědý) kožený, nebo bavlněný olivový, opasek s příslušnou přezkou.

 

Sumky budou pouze ke zbrani, kterou voják nosí, v případě kořistních zbraní se taky budou používat německé sumky. Zákaz používání ruských, českých, nebo jiných neněmeckých sumek.

Malá polní je v barvě šedé, šedozelené, nebo olivově zelené (u FJ modrošedé). Na malé polní je černým řemínkem připnutý ešus v černé nebo šedozelené barvě a polní láhev s kelímkem.

Na opasku je dále bodák na pušku vz.98, v toleranci je i český vz.24 nebo jugoslávský Mauser. Pochopitelně šťastný majitel samopalu bodák mít nemusí.

 

Každý bude mít pouzdro na plynovou masku v barvě šedozelené nebo v kamuflážnim nástřiku. (wehrmacht povinně, SS dle uvážení velitele klubu)

 

Kožené odlehčovací popruhy (nebo bavlněné tkané) bude mít každý vyjma důstojníků.

 

Řidiči vozidel mohou mít odlehčenou výstroj- opasek, sumky, ypsilony, popřípadě osádky pancéřových vozů pouzdra na pistole. Vojíni, kteří nejsou obsluha kulometu, nebudou pistolová pouzdra nosit.

 

Spojky na motocyklu mohou mít jen samopal se sumkou, nebo pistoli a na opasku Meldekartentasche. Tito řidiči však nebudou opouštět vozidla a běhat do útoků s ostatními bez řádné výstroje.

 

Vzhled příslušníka německé branné moci.

 

 

 

Nošení helmy v ukázce je povinné. Ostříhané vlasy dle dobových střihů, nebo na krátko (žádné kotlety a pejzy), nikoli přes uši a přes límec. Vousy jen jako dobový knír, nebo dvoudenní strniště. Delší vousy a bradky jsou zakázány. Osobní ozdoby jen dobové, nikoli korálky, náramky a řetízky. Identifikační známky se nosí skrytě. Důstojníci a poddůstojníci budou řádně ostříháni a oholeni do hladka (kromě kníru) bez vyjímky.

 

Výzbroj:

Pistole: P 08, P38 – pouze důstojníci, obsluhy kulometů a posádky techniky

Pušky: K 98, vz.24

Automatické pušky: G/K 43, SVT 40 a zdařilé úpravy SKS možno

Samopaly: MP 38, MP 40, StG 44, kořistní i zdařilé předělávky. Sa58 bez úpravy ZÁKAZ

Kulomety: MG 34, MG 42, kořistní i zdařilé předělávky.

Vše pouze expanzní !

Vlastní pyrotechnika: Možno použít v ukázce pouze po schválení a povolení vrchním velitelem a správcem střelnice. Použití nepovolené pyrotechniky- okamžité vyloučení z akce.

 

Velitelé německé armády

odpovídající za ustrojenost a velení bojové ukázky

 

Registrační důstojník

a

Veškeré dotazy ohledně, registrace, programu a jiné dotazy

a Vrchní velitel

Richard Kukla

tel. 721 675 394

richardkukla@seznam.cz