POZOR!

01.12.2019 10:00

 OSVOBOZENÍ 1945

 

Tímto Vás srdečně zveme na pátý ročník oslav osvobození od fašismu v květnu 1945, které se konají v sobotu 13.6.2020 v Třebíči pod názvem Osvobození 1945. KVH Diverzanti z Brandenburgu Třebíč ve spolupráci dalšími kluby vojenské historie pro Vás připravují fiktivní rekonstrukci bitvy, dále výstavu historických vojenských vozidel a prohlídku dobového vojenského tábora. Akce se uskuteční v areálu Hrádek.

 

Co uvidíte :

Od pátku si bude možné prohlédnout dobový tábor německých  jednotek SS a Wehrmachtu a dobový tábor Rudé armády, včetně polní nemocnice obou bojujících stran. V těchto táborech naleznete skutečně vše, co vojáci potřebovali k polnímu životu v průběhu druhé světové války. Tábory jsou dávány dohromady partou nadšenců po několik let, výsledkem je vskutku zajímavá podívaná na originální a dobové věci.  Uvidíte bojová vozidla, originální zbraně, stany a mnoho dalšího příslušenství tábora. Pevně věříme, že převážná většina z Vás něco takového ještě neviděla. Po celý den pak bude možno vidět spoustu vojáků Německé branné moci a vojáků Rudé armády v dobových uniformách včetně originálních výzbroje.

 

Děti si budou moci zastřílet z airsoftových zbraní, které jsou věrnými replikami zbraní skutečných.

 

                                            

POZOR!

V průběhu ukázky jsou používány pyrotechnické efekty, střílí se z děl a ze všech možných pušek a kulometů, vybuchují granáty. Slabším povahám doporučujeme zůstat doma a těm, kteří přijdou použít špunty do uší. A neberte s sebou psy !!!

 

Po skončení bojové ukázky následuje pocta všem obětem II.světové války a nastoupení všech armád před diváky.